Balony reklamowe w reklamie firm naftowych

Balony reklamowe

W dzisiejszych czasach niezbędna jest dla każdego przedsiębiorstwa reklama. Tylko dzięki działaniom o charakterze marketingowym można rozwijać się, pozyskiwać nowych klientów, popularyzować markę, itd. Dlatego też praktycznie wszystkie firmy reklamują się w ten czy inny sposób, dostosowując oczywiście swoją reklamę do własnych możliwości, przede wszystkim finansowych, ale też logistycznych. Najbardziej rozwinięte działania marketingowe prowadzą oczywiście największe firmy. Jako przykład podać można firmy naftowe – prowadzące sprzedaż paliwa poprzez sieci stacji benzynowych. Jakie działania mogą takie firmy prowadzić, by przyciągać klientów w sposób innowacyjny?

Otóż popularne staje się wśród nich dystrybuowanie różnymi metodami gadżetów reklamowych. Są to różnorodne przedmioty, których zadaniem w marketingu jest właśnie przykuwanie uwagi potencjalnych klientów.

Przykładem gadżetów mogą być balony reklamowe. Jak się je dystrybuuje? Są na to dwie podstawowe metody.

Pierwszą jest rozdawanie przechodniom na ulicach. Jest to forma popularyzacji marki wśród przypadkowo napotkanych osób. Firmy naftowe rozdają balony reklamowe w miejscach, gdzie ludzi zwykle jest sporo, jak centra miast, parki, główne skrzyżowania, itp.

Ale Balony reklamowe można też rozdawać na stacji benzynowej. Mogą one być prezentem dla tych, którzy zakupili paliwo na odpowiednio wysoką kwotę, np. 100 zł, albo też dla tych, którzy taką kwotę wydali, kupując innego rodzaju produkty. Jedno jest pewne, klient obdarowany podarunkiem chętnie wróci do takiej stacji. Jest to zatem forma utrzymania przy sobie klienta, który już z usług danej firmy naftowej korzysta.

Pozyskiwanie nowych klientów jest tutaj tak samo ważne jak utrzymywanie dotychczasowych. Tylko łącząc obydwie czynności można stale się rozwijać. Firmy naftowe prowadzące sieci stacji benzynowych wiedzą o tym dobrze. A gadżety, o których mowa, są tutaj bardzo pomocne, jak wykazano wyżej. Są też bez wątpienia działaniami bardzo innowacyjnymi, które, jak wspomniano na początku, są warunkiem powodzenia we współczesnym biznesie.