Wybierz odpowiednie skanery kodów kreskowych

Skanery kodów kreskowych
Skanery kodów kreskowych
Zadaniem skanerów kodów kreskowych jest odczytanie informacji, jakie kryją się w kodzie kreskowym. Czytniki współpracują z komputerami, terminalami, kasami. Sprawdzają się w magazynie, sklepie, bibliotece i wszędzie tam, gdzie znajdują zastosowanie kody kreskowe. Zalety skanerów? Szybkość, płynność przekazu i wysoka efektywność. Wybór urządzenia uzależniamy od miejsca zastosowania, warunków pracy, sposobu obsługi (stacjonarny lub bezprzewodowy) i rodzaju odczytywanych kodów kreskowych (kody 1D lub 2D). A więc wybierajmy.

Skanery kodów kreskowych mogą być używane w wieloraki sposób. Wszystko zależy od przeznaczenia skanera i miejsca, w którym będziemy z niego korzystać.

Skanery ręczne przewodowe posiadają specjalny uchwyt, który ułatwia skanowanie kodów kreskowych. Ze względu na niewielkie wymiary, szybkość skanowania i ergonomiczną obudowę, sprawdzają się w codziennej pracy aptek, laboratoriów, punktów sprzedaży detalicznej. Idealne do pracy w trudnych warunkach.

Skanery ręczne bezprzewodowe znajdują zastosowanie w miejscach, w których praca odbywa się w pewnej odległości od stanowiska roboczego i owa odległość uniemożliwia podłączenia skanera za pomocą kabla. Takie skanery pracują nawet w odległości 30 metrów od stanowiska roboczego. Skanery bezprzewodowe mogą przechowywać w pamięci określoną ilość kodów (w zależności od modelu). Bezprzewodowe skanery kodów kreskowych często używane są w magazynach, gdzie dotarcie do towaru z okablowanym sprzętem może być utrudnione.

Skanery stacjonarne podłączone są do komputera przy pomocy kabla. Są dokładne, potrafią odczytać kod, którego jakość pozostawia wiele do życzenia (kod wyblakły, częściowo uszkodzony). Skanery stacjonarne różnią się wielkością i funkcjami, które dostosowujemy do miejsca pracy.

Skanery kodów kreskowych to cała gama zastosowań i funkcji. Przeanalizujmy, które będą nam potrzebne, a które całkiem zbędne. Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na konkretny rodzaj i model skanera (najlepiej sprawdzonego producenta), sprawdźmy również długość okresu gwarancyjnego.